99% ľudí už vie, že porušujete zákon

Politické strany a hnutia mávajú na začiatku často veľké ideály a až oveľa neskôr z nich neúprosný korupčný mlynček urobí darebákov. Ešte neskôr im udusené vlastné svedomie dovolí vedome porušovať zákon. Na scéne sa však konečne objavil nový prvok, ktorý zbytočnú fázu ideálov a korupčného nahlodávania charakteru bez váhania vynecháva a začína rovno porušovaním zákona. 99% ľudí čítajúcich tento blog už vie, odkiaľ fúka vietor.

Toto nasilu spontánne občianske hnutie sa ešte nestihlo ohriať ani v parlamente, ani vo vláde, porušenie zákona ako základná norma správania však už bolo vopred vložené priamo do genetického kódu bezkonkurenčne najdrahšej kampane týchto volieb. Pretože na jej príprave sa pracovalo mesiace, mesiace vopred sa všetci kľúčoví ľudia 99% percent dohodli s médiami na tom, že do nich umiestnia spoty v čase a formách, ktoré odporujú platnému zákonu. Médiá vedeli, že naisto riskujú pokutu, nuž na to riziko museli mať bezpečný vankúš. Ďalšie peniaze. Alebo to všetko robia iba pre pekné oči pána Weissa? Alebo zabudli počítať? Lebo skôr ako 21 dní pred voľbami sa to jednoducho NESMIE. Všetci spolu vedome ignorujete, že zákon za politickú reklamu považuje verejné oznámenie určené na podporu politickej strany, politického hnutia, člena strany alebo člena hnutia alebo kandidáta, prípadne v ich prospech pri volebnej kampani alebo pri referendovej kampani. Politickou reklamou je aj popularizácia názvu, značky alebo hesiel politickej strany, politického hnutia alebo kandidáta. Čím iným je práve prebiehajúca kampaň toho občianskeho združenia? Alebo ste našli opäť ďalšiu právnickú kľučku, ktorá vám dovolí tváriť sa, že čierne je vlastne biele? Ešte prednedávnom ste verejne vystupovali pre novú SDĽ a tvrdili, že to je to pravé pre Slovensko. Dnes je tým pravým už zasa niečo iné. Skoro sa až teším na nejaké ďalšie predčasné voľby.


Pán Weiss, úplne zadarmo a nezištne mám pre vás návrh na nový volebný spot 99%. Mohol by znieť: "MOJE PENIAZE SÚ VIAC, NEŽ VAŠE ZÁKONY. KOREKTNÁ POLITICKÁ SÚŤAŽ MI NIČ NEHOVORÍ. DEFINITÍVNE KAŠLEM NA OBYČAJNÝCH ĽUDÍ A ROVNAKÉ PRAVIDLÁ PRE VŠETKÝCH, SÚ MI LEN NA SMIECH. PORUŠUJEME ZÁKONY UŽ DNES, HÁDAJTE, AKO TO BUDEME ROBIŤ VO VLÁDE?". Je síce dosť dlhé, ale je aspoň úprimné. A hodí sa medzi reklamu na jogurty a pracie prášky viac, než čokoľvek iné.


A ešte čosi.. Čudujem sa pánu Vačokovi, že sa na toto prepožičal. Nevadí mi jeho politické angažmán a presvedčenie, na to má každý z nás právo. Vadí mi, že sa na vedomom porušovaní zákona podieľa človek, ktorý bol pre mňa symbolom jeho ochrany. Peniaze vraj menia ľudí: čo zmenilo Vás?


Aktualizované: Kandidujem ako nezávislý na kandidátke Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.


11.1.2012 o 12:49 | (upravené 11.1.2012 o 14:19) Karma článku: 14,29 | Prečítané:  2272x

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše