Don Cargill je pred súdom usvedčený klamár!

Ak neviete, kto je Don Cargill, zrejme ste v posledných dňoch žili niekde na južnej pologuli. Tí informovanejší už vedia, že ide o ctihodného prezidenta Britskej a európskej polygrafickej asociácie a člena Americkej polygrafickej asociácie, ktorý si nedávno zaletel na Slovensko potvrdiť pravdovravnosť nemenovaného slovenského politika. Tento vtipný pán však skrýva špinavé tajomstvo, s ktorým sa na tlačovke nepochválil. Pravdovravnosť slovenského politika tak prišiel potvrdiť súdom usvedčený klamár.


Na začiatku bol príbeh rodinnej drámy: príbuzní obvinili 57ročnú Betty Hipson z krádeže hodiniek ROLEX v hodnote 38 tisíc libier. Betty sa v snahe o vlastné očistenie vystavila testovaniu na detektore lži v Show Trishe Goddard. Vedomá si vlastnej neviny sa posadila zoči voči Donovi Cargillovi. Výsledok? Podľa Cargilla bola jednoznačne vinná.

Betty sa však nevzdala a obrátila sa na produkciu Show Jeremyho Kylea s prosbou o opakovanie testu pod vedením Brucea Burgessa. Výsledok? Jednoznačne nevinná.

Na základe médiami rozmazávaného škandálu, v ktorom došlo pri testovaní jednej osoby k dvom úplne odlišným výsledkom (!) zareagoval Cargill po svojom: produkčnej spoločnosti Show Jeremyho Kylea zaslal list, v ktorom vedome uviedol niekoľko nepravdivých skutočností. Okrem iného označil Brucea Burgesa za natoľko neschopného, že bol pre absolútnu nekompetentnosť vyhodený z projektu Home Office pilot, ktorá sa zaoberala testovaním sexuálnych násilníkov na detektore lži.


Ibaže..


Bruce Burgess nikdy v uvedenom projekte nepôsobil, čo miestoprísažne potvrdil aj profesor forenznej psychológie Don Grubin z Newcastle university, ktorý tiež vylúčil, že sa s Burgessom vôbec niekedy v prácovnom vzťahu stretol.


Bruce Burgess je na rozdiel od Cargilla všeobecne uznávaným a nekontroverzným odborníkom a nepravdivé obvinenie mu mohlo výrazne poškodiť, preto Cargilla zažaloval na Najvyššom súde o náhradu škody. Na základe toho Cargill cúvol, uznal, že jeho obvinenia boli falošné a nezakladali sa na pravde, na radu právnikov sa verejne ospravedlnil, zaviazal sa zaplatiť obrovskú náhradu škody, súdne trovy a náklady právneho zastúpenia.

Don Cargill je usvedčený klamár. V teste osoby obvinenej z krádeže nameral úplne opačný výsledok, ako jeho rešpektovanejší kolega. Názor na jeho hodnovernosť si prosím urobte sami, ja to ponechám úplne bez komentára.


PS: drahí slovenskí novinári, nebaví ma robiť vo voľnom čase a zadarmo vašu robotu. Poskakovať okolo nemenovaného politika na tlačovkách a fotiť ho s káblikmi vypnutého prístroja dokáže aj cvičená opica a baštiť niekomu kaleráby iba preto, že je prezident niečoho honosne znejúceho a angličan dokážu aj deti v materskej škole. Na to netreba študovať žurnalistiku. Prekonajte sa aspoň na tých pár dní pred voľbami, ok?


2.3.2012 o 20:35 | Karma článku: 18,58 | Prečítané:  9710x

11 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše