Gorily v hmle

Odkedy sa v tom politické strany naučili chodiť, vytvorili spoločnými silami okolo sveta politiky neprehľadnú hmlu. Obyčajní ľudia vlastne už len viac tušia, ako vidia, zákutia sveta, v ktorom už začalo byť jedno, na ktorej strane politického spektra sa ktorá partaj nachádza. Boli časy, keď by si pre oveľa menšie veci dve zdanlivo nepriateľské strany kruto vliezli do vlasov. Dnes je však zdanlivým protivníkom jedno, že na svete sa nachádzajú nahrávky hlasov podobných samým sebe, že Bohumil Hanzel navštívil s nebezpečne nabitou obálkou v ruke švédske veľvyslanectvo a hneď nato sa zázračne odmlčal. Nikomu nevadí, že dodnes si nikto netrúfol ho za údajne lživé obvinenia konkrétnych politikov zažalovať. Neprekáža ani, že nahrávky rozhovorov premiérov s primátormi a podnikateľmi, z ktorých korupcia vypadáva všetkými smermi počuli státisíce ľudí. Podľa orgánov činných v trestnom konaní a Generálnej prokuratúry však vlastne o nič nejde. Človek nepresne nazývaný prezidentom si trúfa mesiace nevymenovať nového generálneho prokurátora a už sa ani nepokúša tváriť, že ide o niečo iné, ako o krytie korupciou prelezeného sveta politikov. Nevadí už nikomu nič. Ale niečo vážneho sa stalo:


Prečo je to tak je žiaľ už dávno viac než zrejmé: dnes každý na niekoho niečo vie a strany dodnes verili, že to tak ostane navždy. Niekto však zrazu porušil nepísanú dohodu a hmla sa pomaly začína rozplývať. Keď sa to skončí, neostane v tradičných stranách kameň na kameni a voliči snáď opäť získajú právo voliť slobodne. Už pred mnohými rokmi im to ťažko vybojované právo niekto potichu ukradol. Nasledujúce týždne budú plné prekvapení. Pre politikov nepríjemných, zato však očistných pre voličov. Ak majú ľudia skutočne voliť v slobodných voľbách, musia vedieť, čo sa naozaj odohráva za kulisami Slovenskej opčnej burzy, nepresne nazývanej parlament.


Skutočne ešte veríte, že človek živiaci sa politikou je tým pravým kandidátom pre váš hlas? Ja som šiel do volieb z jediného dôvodu: vždy som sa hneval na kverulantov, ktorí tvrdili, že k voľbám nejdú, lebo nemajú koho voliť. A chodil som poctivo úplne ku každým voľbám. Tieto však mohli byť prvými, v ktorých by som nemal chuť chytiť do ruky žiadnu kandidátku. Raz už som to tu napísal: "Najdebilnejší postoj, ktorý zaujalo nemálo ľudí je, že nepôjdu voliť. A vraj už nikdy. A majú pritom na politikov nároky, ktoré politici nemajú ako splniť. Kto ešte nepochopil, že iba prehnané očakávania sú zdrojom zbytočných sklamaní z politiky si zrejme ani nezaslúži volebné právo. Vo voľbách si nevyberáte lásku na celý život. Vyberáte si boxovací mech, do ktorého si môžete 4 roky beztrestne kopať podľa aktuálnej potreby. Akékoľvek iné očakávanie je scestné. Skúste sa na voľby konečne pozrieť touto optikou a tie hlúposti vás zasa rýchlo prejdú". Nie je niečo zhnité v krajine, v ktorej sa nedalo voliť ani s takto tragicky zníženou latkou?


V marci sa Slovensko určite zmení. Teraz je na vás, či k lepšiemu, alebo k horšiemu.


22.12.2011 o 14:15 | Karma článku: 17,41 | Prečítané:  3283x

9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše