Kúriť a svietiť na Úrade vlády hádam zvládne aj Fico

Obdivuhodná rýchlosť, s akou SDKÚ, KDH a Most našli spoločnú reč s Ficom, keď ju predtým mesiace nevedeli nájsť s vlastným koaličným partnerom je nepopierateľný fakt. Rovnako rýchlosť, s akou si bývalí partneri chceli deliť posty pôvodne patriace SaS sa blíži rýchlosti nadsvetelných neutrín. Všetky tie kecy okolo slúžia iba na zastretie skutočnej podstaty veci. Nevolil som SaS a ako som už zmienil v minulom blogu, môj vzťah k Sulíkovi je vlažný, až nijaký. K jeho konaniu však vzťah mám, preto mu adresujem prosbu:


Richard, nech vás ani nenapadne pokračovať vo vláde obmedzenej suverenity, ktorej inštalácia sa v týchto dňoch chystá. Na Slovensku nie je jediná strana, ktorá by sa v tejto chvíli nepokúšala zlikvidovať potenciál, ktorý ste doteraz získali. Prečo asi? SDKÚ vie, že Smeru žiadne hlasy nevezme, aj keby sa rozkrájalo, a tak sa s Ficom takmer objímajú. Zato však vidí, ako veľmi sú ohrozené jej vlastné preferencie a tiež vie, kde môžu v ďalších voľbách skončiť jej voliči. Preto to zúrivé kopanie mierené jedným smerom. Preto tie reči o nulovom koaličnom potenciáli SaS: ak údajne pravicová strana skutočne nedokáže rozlíšiť medzi Smerom a SaS, nesvedčí to o SaS a dokonca ani o Smere - je to len brutálne svedectvo o strate akýchkoľvek zábran kľúčových hráčov SDKÚ.


V tomto je osobitne smutný príbeh Ivana Mikloša, kedysi výrazného talentu, ktorý dokázal skĺbiť politiku s ekonómiou tak, že to nevadilo. Dnes? Ministrom financií už nie je ekonóm, ale bezškrupulózny politik, ktorý aj na opakovanú otázku, či je euroval rozumné riešenie odpovedá, že je to riešenie politické, akoby politickosť čohokoľvek bola nadradená zdravému rozumu a ospravedlňovala čokoľvek. Ešte raz: smutné.

Dúfam, že Vašim ministrom neprirástol zadok ku kreslám natoľko, že nebudú vedieť pol roka počkať, kým si do nich sadnú znova. Pretože sadnú. Stačí stáť za svojim tak, ako doteraz a nenechať sa navliecť do vlády, ktorá bude visieť na šnúrke Ficových gatí. Možno ich ušil Hugo Boss, ale nosí ich stále len všetkými masťami mazaný Slováčisko so všetkým, čo k tomu patrí. Využije každučký deň oddnes až do volieb na to, aby pseudoministrov pseudovlády ponížil tváriac sa, že je v opozícii. Ako to SDKÚ, KDH a Mostu nevadí, nech to majú, ich volič im stoleruje mnohé. Váš ale nie.


Aj napriek tomu, že nikdy manuálne nepracoval, dokáže na Úrade vlády kľudne kúriť a svietiť aj Fico. Kto ešte aj dnes verí, že nasledujúceho pol roka tu bude skutočne vládnuť skutočná suverénna vláda vykazuje vážne príznaky mentálnej insuficiencie. Ak je na poslednom vývoji ešte čokoľvek pekné, nuž je to najskôr fakt, že autentický pravicový volič už konečne nemá vo voľbách iba jednu možnosť.


Richard, neposerte to. 18.10.2011 o 9:36 | (upravené 18.12.2011 o 23:57) Karma článku: 16,48 | Prečítané:  2018x


7 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše