Kandidát Blaško vraj nemá peniaze na kampaň a musí šetriť

Pri používaní facebooku sa človek dozvie všeličo. V upozorneniach mi padol zrak na označenie jedného z mojich priateľov na hromadnej fotografii, no keď som naň so záujmom klikol, čakalo ma nemilé prekvapenie. Na tejto fotke nebol Eugen Korda, ako by sa mohlo zdať, ale niekto úplne iný. Z fotky sa na mňa potmehúdsky usmieval kandidát na europoslanca Rastislav Blaško, a.k.a. Oldo Šetrný zo Siedmich statočných. A začala nečakaná zábava.. Pán kandidát sa jednoducho rozhodol, že zneužije nástroje facebooku na sebaprezentáciu a vôbec mu pritom nevadilo, že si na fotku pridáva desiatky úplne cudzích mien a porušuje pravidlá, ktoré čosi také v súvislosti s politickou reklamou úplne zakazujú. Je to zadarmo, tak vo co go?!


Napísal som pánu Blaškovi: „Pan blasko.. Ked niekto chce reklamu na facebooku, zvycajne si ju zaplati. Oznacit desiatky ludi na fotke, na ktorej ste evidentne iba vy sam je teda velmi nepekny sposob bezplatnej reklamy." Odpoveď na seba nedala dlho čakať: „Radovan Bránik áno, máte pravdu, tento svet je o peniazoch, peniazoch, peniazoch... aj vaše dobré myšlienky nepresadíte bez peňazí, tie žiaľ má niekto iný.. a poprosím písať moje priezvisko s velkým B." A k tomu obligátny smajlík, aby všetci vedeli, že je to veselé. Takže pán Blaško nemá peniaze na kampaň, lebo tie má niekto iný a keď chce napriek tomu svoje myšlienky presadiť, musí sa uchyľovať k primitívnym trikom. Pekne.


Tak som mu napísal znova: „Pan blasko, skutocne presvedcive argumenty. Namiesto ospravedlnenia za evidentne zneuzitie (ktore je konieckoncov v rozpore s pravidlami facebooku) kecy o peniazoch a o tom, ze ich nemate? Chudoba vas neospravedlnuje, tato strategia kampane je prvotriedny humus. Skuste to trochu inak, lebo dostavam chut vas spropagovat naozaj ucinne." Dúfal som, že sa konečne spamätá a fotku jednoducho zmaže s nejakým ničnehovoriacim ospravedlnením. No Siedmy statočný sa nedal a veriac, že najlepšia obrana je útok zaťal: „radovan bránik, spropagujte ma účinne, mal som o vás vyššiu mienku, aj som vás ľutoval za toho matoviča, ale asi niet čo ľutovať, lebo ste asi rovnaký ako matovič, len na rozdiel od vás matovič má sieť novín, peniaze, a zaregistrovanú politickú stranu...čo máte vy, keď ste sa rozhodli súdiť ma..?" Tomu sa už naozaj nedalo odolať. Bolo jasné, že cez šetrnosť pána skoroposlanca nepôjde vlak a bude bojovať za svoje právo šetriť až do neslávneho konca.


Skúsil som však ešte raz pomôcť: „Pan blasko, nikto vas nesudi. Nepoznam vas osobne, nemam ako sudit vas. Kritizujem vase metody, a tie su suterenne, pricom namiesto normalnej reakcie - teda okamziteho ukoncenia zneuzivania facebooku a ludi, ktorych mate v priateloch skusate trapne vykecavaníie a matovica. Vy kandidujete, nie ja. Vy porusujete pravidla facebooku, nie je. Vy utocite na mna, ja kritizujem vase metody. Ale tak skusme dat sancu citatelom blogov, nech to rozsudia sami, co vy na to?" Odpoveďou mi bol súhlas urobiť z komára slona a že mu mám poslať link, aby mohol zareagovať, lebo na blogy SME už veľmi nechodí..


Nasledovalo ešte pár viet a potom majestátny záver: „Eugen Korda je môj dlhoročný známy, poznáme sa viac ako 15 rokov, mám ho na FB v priateľoch. A prestaňte už do mňa skákať, rozprávať mi vaše somariny, že ja sa mám hanbiť, čo vy už odo mňa chcete, pán Bránik. Aj keď nemám Matoviča v láske, strácate týmito invektívami voči mne akékoľvek minulé sympatie, ktoré som v minulosti mal. Napíšte si čo chcete proti mne, je mi to jedno, znesiem to. Vy mudrlant. Si mylíte, že sa teraz z vás pos..em, to vy ste už teraz prepos..tý."


Resume? Prosím dávajte si pozor, aby ste sa ako potenciálny volič nedostali na pánovu skoroposlancovu čiernu listinu, lebo ho pomerne rýchlo začnú ovládať fekálne fantázie. Hrôza čo i len pomyslieť, kde by to skončilo, keby naša komunikácia pokračovala ďalej. Rastislav Blaško nemá peniaze na normálnu inzerciu a tak svoje myšlienky musí šíriť prostredníctvom fínt a zavádzaní. Pri otváraní jogurtu pozor, aby na vás nevyskočil Blaško. Ak nájde spôsob, ako sa doň dostať zadarmo, určite ho využije. Nedávno tiež v reakcii na úmyselný faul, ktorý vyprodukoval náš hokejista napísal toto: "Nebojme sa 2 trestných minút, ak máme dostať gól kvôli chybe za bránkou. Následne sa však treba skoncentrovať na presilovku protivníka a ubrániť sa. Aj v živote. Dávajme bodyček, získame rešpekt a uznanie. BOJUJME, za víťazstvo."


Nádherné životné krédo. Treba ho tesať do kameňa. Zadarmo.


5.5.2014 o 16:03 | Karma článku: 13,70 | Prečítané:  14550x

5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše