Kotlebov zázračný strojček na peniaze

O tom ako je zrazu pravdou to, čo bolo ešte minulý týždeň podlým klamstvom, alebo ako ĽSNS podceňuje voličov a na konci volebného obdobia hrá v BBSK totálny vabank. Medzi idealistami a pragmatikmi sa chystá sa veľký konflikt.


Ako som upozornil ešte minulý štvrtok, na absolútnom konci štvorročného volebného obdobia poslaneckého zboru banskobystrickej župy sa k 15 novembru 2017 zdanlivo nelogicky rozhodol abdikovať poslanec Miroslav Suja a na ním uvoľnené miesto nastúpil náhradník. Suja vo voľbách do nového zastupiteľstva neuspel a o pár dní by jeho mandát automaticky zanikol zložením sľubu nových poslancov.


Na základe informácií získaných z úzkeho kruhu blízkych spolupracovníkov Mariána Kotlebu som už vtedy varoval, že skutočným dôvodom tohto na prvý pohľad absurdného rozhodnutia je snaha vyhnúť sa konfliktu záujmov. Dosluhujúci župan Marián Kotleba sa totiž krátko po voľbách rozhodol vymenovať “nezávislého” poslanca Suju za noveho generálneho riaditeľa Banskobystrickej regionálnej správy ciest.


Od radových členov a sympatizantov ĽSNS sa vtedy na moju hlavu opäť raz zniesla vlna zúrivej kritiky, ohovárania a obvinení zo lži, pretože si jednoducho nedokázali predstaviť, že by bol zvestovateľ novej politickej kultúry a kritik politikov zneužívajúcich systém na osobné obohacovanie schopný konať tak podlo. Zámer vymenovať Suju do funkcie vtedy popreli aj vysokí funkcionári ĽSNS a opäť sa vyhrážali žalobami.


Ibaže prešiel týždeň a v ĽSNS nastal - opäť raz - zázrak.


Od vymenovania pána Miroslava Suju do funkcie nového generálneho riaditeľa Banskobystrickej regionálnej správy ciest BBSK nás totiž delia už iba hodiny. Dosluhujúci šéf úradu BBSK Uhrík konečne oficiálne potvrdil, že moja informácia spred týždňa bola správna a že Suja skutočne smeruje do kresla riaditeľa, údajne kvôli vynikajúcim hospodárskym výsledkom. Marián Kotleba sa rozhodol hrať vabank a riskovať dočasnú stratu priazne voličov ktorí mu ešte nedávno verili, že predstavuje skutočnú alternatívu voči skorumpovanej moci. 

On ju aj skutočne predstavuje. Nepredstaviteľná drzosť, s akou za jediné Euro odišli z majetku župnej firmy traktory, nákladné autá, sypače, rýpadlá, prívesy, vozidlá zimnej údržby a desiatky ďalších zariadení je niečo, nad čím ostáva stáť rozum aj bežným štandardne skorumpovaným politikom. Papierová a účtovná hodnota obrovského majetku je síce nulová, v skutočnosti však stále predstavuje desiatky tisíc Eur. Tie práve v týchto dňoch putujú cash do vrecák ľudí, ktorí vymysleli tento úžasný strojček na peniaze. Formálne túto akciu kryje hriňovská firma KALAMÁR s.r.o., v skutočnosti však údajne nepoužiteľná a bezcenná technika končí na dvoroch a v garážach kamarátov a známych ochotných zaplatiť za ňu oveľa vyššiu cenu. Mnohé vozidlá majú dokonca ešte stále platné ešpézetky.


Človek, čo toto celé zrealizoval si čoskoro na vizitky dá vytlačiť k svojmu menu honosnú funkciu a ak sa ho bude chcieť nový župan zbaviť, bude mu musieť vyplatiť tučné odstupné. Volá sa Miroslav Suja, dobre si jeho meno zapamätajte. Zoznam prebytočného majetku v auguste poslanci BBSK odsúhlasili netušiac, za akú cenu sa bude odpredávať a ani vo sne ich nenapadlo, že majetok nenechá oceniť znalcom. 


Suja je bývalým špičkovým príslušníkom 5 pluku špeciálneho určenia a z armády sa neskôr vybral priamo do služieb neskôr na doživotie odsúdeného Mikuláša Černáka. V jeho SBS Security 3 mal na starosti výcvik členov a počas pôsobenia v nej bol súdený za vydieranie. Neskôr bol v prípade autonehody odsúdený za ťažké ublíženie na zdraví a nedávno mal ďalšiu autonehodu, ktorej vyšetrovanie ešte nie je ukončené. V Detve ho volajú Černákov vojak a na ruke nosí tetovanie “Aeterna Germanitas”, čo Suja prekladá ako "večné bratstvo." Rovnaké má na ruke jeho syn a niekoľko ďalších ľudí zo skupiny černákovcov, ktorí ostali za zvláštnych okolností na slobode, hoci sa priamo podieľali na brutálnych zločinoch ich šéfa.


ujov syn Gabriel nehajluje. Ukazuje kamarátom, ako vysoko si kotlebovci vážia svojich voličov a ako veľmi im záleží na očiste krajiny od skorumpovaných politikov. (priateľ Gabriela Suju)

Smer, SDKÚ, či ktorákoľvek iná strana, ktorá si kedy vyskúšala ako fungujú korupčné schémy môžu len ticho závidieť. Na toto sa nechytajú ani legenárne platinové sitká, tunel Branisko, či nástenkové tendre. Aj v tých najdivokejších časoch dosahovala výška provízií maximálne niekoľko desiatok percent. ĽSNS sa tak zapíše do dejín Slovenska ako strana, ktorá dokázala pre svojich ľudí zabezpečiť z rozpredaja majetku občanov absolútne rozprávkový zisk, zatiaľ čo skutoční vlastníci majetku dostanú na účet jedno jediné Euro.


Každý obyvateľ BBSK tak zbohatol o kráľovských 0,00000153,- Eur. O koľko sa obohatilo kotlebovské krídlo stále viac rozkolísanej ĽSNS sa snáď po čase dozvieme od orgánov činných v trestnom konaní. Stále viac voličov prejavuje nad praktikami vedenia strany znechutenie a ich sklamanie sa už z kuloárov dostáva stále viac na povrch. Nomináciami bývalých Černákových ľudí a kšeftami s majetkom na spôsob štandardných politických strán sa vytúžená zmena dosiahnuť nedá.


22.11.2017 o 20:20 | (upravené 14.2.2018 o 3:38) Karma článku: 11,04 | Prečítané:  30078x

114 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše