Matovič na detektor!

Igor, Vy sám najlepšie viete, ako som s týmto Vašim “skvelým” nápadom bojoval a snažil sa Vám ho vyhovoriť. Nebrať ma vážne bolo Vašim právom, a tak teraz konečne máte, čo ste chceli: čistejšiu kandidátku, bez špiny, bez hadov na hrudi, bez nedôveryhodných, bez tých, ktorí chceli zubami nechtami chrániť pred vyšetrením skorumpovaných a nedôveryhodných politikov. Už sa vás ani nikto nepýta, prečo ste ich potom Vy sám na tú kandidátku vôbec volali. Váš svet je opäť konsolidovaný a krásny.. Vlastne Vám teraz už ostáva iba jediné: posadiť sa konečne na detektor aj sám a stať sa príkladom pre všetkých predsedov strán kandidujúcich vo voľbách. Od začiatku tvrdíte, že je to najlepší spôsob, ako zaručiť čistotu kandidátky.


Ako občana a Vášho potenciálneho voliča ma však nezaujíma len to, či ste niekedy vzali úplatok. Odolnosť voči korupčnému správaniu je iba jednou, no zďaleka nie jedinou vecou, ktorá ma ako občana zaujíma. Vzhľadom na to, že pre preukazný výsledok detektora je vhodné položiť testovanej osobe minimálne 20 otázok, posielam Vám tie, ktoré zaujímajú mňa. Široká verejnosť tie zvyšné iste rada nájde. Iste uznáte, že nie je mysliteľné, aby si otázky na detektor vyberal sám testovaný. Máte rád názor voličov a často sa ním riadite vo svojom konaní. Iba hlupák by to mohol považovať za číry populizmus.


Dali ste niekedy úplatok?


Dopustili ste sa niekedy porušenia daňových predpisov?


Klamali ste niekedy v súvislosti s výkonom poslaneckého mandátu?


Zamlčali ste vedome kolegom z kandidátky a verejnosti, že sa na príprave vzniku hnutia zúčastňoval aj Jozef Špirko?


Vedeli ste o chystanej tlačovej konferencii OKS a KDS skôr, ako ste priznali na svojej tlačovej konferencii?


Ako čestný a zásadový politik, ktorý vždy stojí za svojim slovom a dodržiava džentlmenské dohody určite nebudete mať žiaden problém na tieto otázky odpovedať a určite sa nemáte čoho báť. Kedysi som vám ironicky radil, že ak už musíte, aby ste radšej na detektor išli niekde veľmi ďaleko, aby sa médiám nechcelo ísť tento akt monitorovať. Dúfam, že nedáte ani na túto moju hlúpu radu a posadíte sa na detektor niekde nablízku, aby vás slovenské médiá mohli priamo pri tejto sláve pohodlne nasnímať. Držím vám palce. A celej tejto krajine. Dúfam, že tento blog nebude nikto brať ako útok na jednotu hnutia: len trvám na tom, aby ste sám splnili, čo ste sľúbili a čo ste čakali od iných. Podľa vašich vlastných slov: "Ľudia v týchto voľbách už nechcú veriť len prázdnym slovám, potrebujú skutky, potrebujú dôkazy".


Tak sem s nimi :o)


13.2.2012 o 8:11 | Karma článku: 21,32 | Prečítané:  5385x

7 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše