Matovič vráti štátu polovicu peňazí, ktoré získal za voľby!

Zrejme len nedostatok času a kopa práce pri boji o kreslo podpredsedu parlamentu zatiaľ Igorovi Matovičovi zabránili, aby túto bombu zverejnil pred médiami a verejnosťou. Za výsledok v predčasných parlamentných voľbách získa toto iba formálne existujúce hnutie s celkom štyrmi členmi 4 944 522 Euro (takmer 149 miliónov korún). Na jedného člena hnutia OľaNO teda pripadá bezkonkurenčný zisk vo výške 1 236 130.5 Eura (viac ako 37 miliónov korún!). Smer, KDH, SDKÚ, SAS a iné štandardne fungujúce politické strany môžu len tíško závidieť. Zatiaľ čo tisícky ich členov poctivo platia členské príspevky a pracujú na rozvoji svojich strán s napnutými rozpočtami, štyria neobyčajní ľudia sú v balíku, a akom sa obyčajnému človeku nedarí ani snívať. Bez vládnej zodpovednosti, bez rizika.


Igor Matovič bol kvôli požiadavke vrátenia polovice štátneho príspevku dokonca ochotný pár dní mrznúť v stane na námestí SNP. Formálny predseda formálneho hnutia vtedy žiadal od skutočne fungujúcich strán a hnutí, aby vrátili polovicu štátneho príspevku za voľby späť do rozpočtu. Pôvodne tam chcel prespávať až do splnenia tejto požiadavky, no nočné mrazy prispievajú k zmenám nemenných chlapských postojov viac, ako by volič čakal. Splnením tejto výzvy podmienil dokonca svoju podporu štátneho rozpočtu.. Nie je nič staršie, ako včerajší sľub. 8.55 percenta zúčastnených voličov si želalo v parlamente šaša. Ok. Nie je však tento trnavský model z roku 2012 predsa len trochu drahou zábavkou? Tým poslabším pomôže kalkulačka.


Igor Matovič je povestný tým, že vždy a za každých okolností dodrží svoje chlapské slovo. Vzhľadom na to je vrátenie polovice poľahky získaných peňazí len otázkou času. Aj keby chcel, nemal by ich ako legálne minúť, pretože jeho hnutie "nechce budovať regionálne štruktúry a ani zháňať ďalších členov", pričom peniaze získané vo voľbách sú dominantne určené práve na podporu činnosti politických strán a hnutí. Igor ešte pred koncom roka 2011 v rozhovore pre aktuality.sk potvrdil, že "Nezakladali sme hnutie aby sme ho mali, ale aby sme mohli kandidovať do parlamentu. My nechceme napodobňovať politické strany, chceme sa im vysmiať," vysvetlil. Ako dodal, hnutie nebude mať ďalších členov, ale len sympatizantov a existuje iba na papieri. Jasne tiež niekoľkokrát deklaroval, že sa o prípadný volebný zisk nemieni deliť s nikým. Na volebnú kampaň si vraj požičal od svojej manželky. V diskusii na aktualne.sk uviedol: "Pôvodne sme chceli minúť na kampaň do milióna eur, nakoniec to bolo výrazne menej. T.j. urobili sme najskromnejšiu kampaň s najlepším výsledkom z neľavicových strán". Ak Igor vráti občanom polovicu štátneho príspevku, stále mu ostane výrazne viac, ako jeden a pol milióna Euro čistého zisku (!).


Igor, Erika, Jozef, Martin: kedy vrátite občanom tejto krajiny aspoň polovicu peňazí, ktoré vlastne vôbec nepotrebujete? Všetci štyria máte nemalé príjmy za výkon činnosti poslanca NRSR a teda viac ako slušne zabezpečenú existenciu. Hnutie, ktoré ste založili existuje iba formálne a podľa Igorových predvolebných sľubov sa na tom nebude nič meniť. Ak by ste občanom vrátili takmer dva a pol milióna Euro, po odrátaní nákladov na kampaň vám aj tak ostane obrovský balík, ktorý sa zákonnou cestou nedá minúť. Do politiky ste vraj nešli kvôli peniazom, ale pre službu občanom. Máte jedinečnú príležitosť dokázať, že je to skutočne tak a že to protestné prespávanie pod holým nebom nebola iba ďalšia odporná finta na voličov.

PS: odkaz pre diskutérov - bojovníkov, ktorí ma vinili zo snahy poškodiť ho vo voľbách: je po voľbách a Igor Matovič je ako ktorýkoľvek iný z mojich daní platený politik legitímnym cieľom mojej kritiky. Aj keď sa tvári ako kontrolór politikov, je platený presne z toho istého balíka, predstava jediného spravodlivého politika kontrolujúceho ostatných zlých politikov je iba zábavný predvolebný folklór, nie realita. Okrem toho som bol zástancom toho, aby vrátil polovicu peňazí získaných za voľby dávno predtým, ako sa naše cesty rozišli, poľahky to nájdete v diskusiách.


Konieckoncov, sú to aj vaše prachy.


17.3.2012 o 20:35 | Karma článku: 16,98 | Prečítané:  14240x

9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše