Moja prvá veľká konšpiračná teória

V poslednom čase sa roztrhlo vrece s konšpiráciami. Hnili tam jedna na druhej už dlho a polozabudnuté, stačilo ale málo a sú ich vonku stovky. Pre niektorých ľudí sa dokonca stali prostriedkom obživy a mnohí moji priatelia sa pustili s vervou do boja: pokúšajú sa vyvrátiť aspoň tie najzvrhlejšie z nich. Don Quijote by závidel, lebo s toľkými veternými mlynmi sa za svoj celý život nestihol stretnúť. Ale konšpirácie nič, nezľakli sa, či dokonca naopak narástli, lebo veď keď sa ich niekto pokúša vyvrátiť, v skutočnosti to znamená, že na nich niečo je.. Veď to poznáte, bez vetra sa nepohne ani lístok. Neprestrelný a nevyvrátiteľný argument. Tak to teda skúsim z úplne opačnej strany: vytvorím svoju vlastnú konšpiračnú teóriu. Som však len amatér a začiatočník, nesiaham profesionálom z FSB ani po okraj poltopánok z krokodílej kože.


Slovensko bolo kedysi krajinou, ktorá sa po druhej svetovej vojne stala vyvolenou. V podstate neexistoval dôvod, pre ktorý by Rusko v časoch tesne po skončení bojov nenávidela väčšina obyvateľov. Sovietsky zväz hraničil s obnovenou Československou republikou, na severe s odbojným Poľskom, ktoré malo Katyň ešte v živej pamäti a na juho s Maďarskom, ktorému obyvatelia širokých ruských stepí už niekoľko storočí nič nerozumeli, predsa len docválali na ľavú stranu Dunaja už príliš dávno a široká slovanská duša im nič nehovorila. Česko bolo už trochu iný príbeh a k tomu Rakúsko, kratučká, no nesmierne dôležitá hranica. Keď sa Rusi rozhodli v päťdesiatych rokoch stiahnuť z Viedne, len málokto si naivne myslel, že to bolo zadarmo. Nebolo. Vojenskú okupáciu za roky predtým nahradila okupácia spravodajská a špinavé dohody vtedajších predstaviteľov obmedzene suverénneho Rakúska s Rusmi boli jasné: Rusi odídu a výmenou za to bude neutrálna Rakúska republika tolerovať zvýšenú prítomnosť ich spravodajských služieb. Podobné ústupky si stihli získať USA a niektoré ďalšie krajiny a z Viedne sa zakrátko stalo Eldorádo pre Bondov v kožušinových čiapkach.

Zlé jazyky tvrdia, že za nedávnym megaškandálom, ktorým bola dekonšpirácia zariadení Národnej bezpečnostnej agentúry USA nachádzajúcich sa toť na skok od Bratislavy na kopci nad Bergom bola akcia FSB. A že bola jedným z viditeľných prejavov tretej svetovej vojny, ktorá vcelku nepozorovane prebieha na európskom teritóriu už desaťročia, rovnako, ako ním bolo zázračné vylezenie z dier krtka Snowdena. Ochotného rozprávať tak nahlas, že ho musel v nadšenom práskaní zahriaknuť dokonca samotný Putin - lebo až také obrovské škody napáchať američanom nechceli. Všeobecne sa stratégia Ruska postupne mení od boja na život a na smrť, či totálneho zničenie nepriateľa smerom k oslabeniu nepriateľských pozícií, či zneisteniu. V záujme Ruska totiž nie sú zničení susedia odkázaní na medzinárodnú pomoc. V jeho záujme sú susedia nútení riešiť obrovské množstvo vlastných problémov, s rozhádanou politickou scénou a nedostatkom sebavedomia, ochotní kedykoľvek skloniť hlavu a odvrátiť zrak: už nie pokľaknúť, ako za nedávno minulých čias. Totálne poníženie kazí kšefty - zato destabilizované trhy ochotné absorbovať aj tovary tretej kvalitatívnej triedy sú tým pravým požehnaním.


Európska únia po poslednom rozšírení narástla do rozmerov, ktoré už Rusko nemá ako pokojne tolerovať. Je napriek množstvu vnútorných rozporov stále silnejšia a teda menej závislá od rozhodnutí Moskvy. Bojovať s ňou a snažiť sa ju zničiť by nikomu neprospelo. Zato oslabiť ju na citlivom mieste nemôže nikdy uškodiť. Zo všetkých možných cieľov sa ukázalo ako najvhodnejšie Slovensko. Jednak bolo vždy historicky plné panslávov, ktorým sa cnie za všeslovanskou vzájomnosťou, zároveň nemá zbytočne veľa obyvateľov a na takú krajinu má až neuveriteľlne veľa susedov a strategicky dôležitých hraníc. Stačí zatriasť jedinou krajinou a o zábavu bude mať postarané celý región. Kto by odolal? K tomu si treba prirátať dodnes živú agentúrnu sieť, ktorú od KGB zdedila jej nástupkyňa a tiež vhodnú vnútropolitickú situáciu a scénu, ktorá sa ešte nikdy doteraz nestihla stať štandardnou.


A tak, hoci to obyvatelia tejto krajiny netušia a všetky tie sračky pripisujú vlastnej hlúposti národa, politikov a úradníkov sme sa stali šachovnicou, na ktorej sa začala ďalšia partia, nie nepodobná súboju karpova s fischerom. Už niekoľko rokov agenti FSB výdatne živia všetky zaujímavé aktivity, ktoré sú spôsobilé navodiť destabilizáciu, či rozvrat spoločnosti. Zrazu sa ako huby po daždi objavujú nezávislé a slobodné iniciatívy, píše a hovorí sa o priamej demokracii, náhle sa spod hnedej zeme vyhrabávajú zablatení holohlavci a zrazu im na všetok ten hnus vôbec nechýbajú peniaze. A zrazu sa normálni ľudia cítia zaskočení, zmätení, z každej strany sa na nich valí zneistenie a odhalenia odhalení a všade vládne len zmätok a nepokoj. Až vlastne prestáva byť jasné, či nejaké voľby majú vôbec zmysel. Ideálny biotop pre extrémizmus každého druhu.


Politici, ktorí by sa radi nazývali štandardnými sa nestíhajú čudovať a sú v stave úplnej defenzívy. Ak by aj neboli, rýchlo sa do nej dostanú, stačí si spomenúť, s akou neznesiteľnou ľahkosťou sa na verejnosti objavujú prepisy ich sexom nabitých esemesiek a poznáme názory cnostných konzervatívcov na hĺbku a konzisteniu advokátskej vagíny. Iste, môže to byť všetko len tradičný slovenský šlendrián a malá domov. Ale nemusí. A tak tu máme parlament javiaci vonkajškové znaky nezávislosti, avšak rozčuľujúci sa iba do výšky svojho platu, a potom vládu, ktorá s Rusmi ani necíti potrebu bojovať. Sme predsa priatelia a bratia a stačí sa iba dívať inam. A oni nás potom nechajú na pokoji a naše vlastné esemesky si zatiaľ nechajú v šuplíku. V podstate jediným symbolickým ohrozením pre záujmy Ruskej spravodajskej služby by bol prezident, ktorý by na tieto hry nechcel pristúpiť. Schválne, chcete vedieť, koho podporujú tí ľudia vo volebnej kampani?


Každého iste napadne jediné meno: Ján Čarnogurský. Lebo má pre niektorých ťažko pochopiteľný vzťah k Rusku, lebo je zvyčajne generátorom averzie obyvateľstva len tak, z dlhej chvíle, a ja ho často podozrievam, že ho to strašne baví. Ibaže nie. Ján Čarnogurský má síce slabosť pre Rusko, no ťažko to vlastne možno nazvať slabosťou. Tohto človeka si ako jediného z kandidátov váži sám Putin a rešpektuje ho vediac, že uňho okrem lásky k Rusku existuje už iba jedna väčšia, a tou je Slovensko. Nikdy by nepripustil, aby Slovensko ostalo krajinou s obmedzenou suverenitou. Dostával po nose za rozhovor v Extraplus, no jeho skutočný postoj k roku 1968 je takýto: „Bola to okupácia. A keby prezident Svoboda alebo Alexander Dubček vydali rozkaz na odpor, zaobstaral by som si zbraň a bojoval proti okupantom." Pre horkokrvných dodávam, že toto nie je blog na podporu jeho kandidatúry, ten už som spáchal inde a inak. Toto je čistá a ničím nepodložená konšpiračná teória.

Tak čo, chcete to ešte vedieť? Nuž, kandidáti sú dvaja. Jeden je stávkou na istotu, pretože uňho majú sicher, že v prípade víťazstva zachová status quo a pokoj zbraní. No je tu ešte jedna kandidátka, tú však radšej nemenujem, aby sa necítila poškodená. Nestoja za ňou preto, lebo by to bola neuveriteľne prešpekulovaná agentka schopná všetkého, dokonca zrejme o svojej skutočnej úlohe sama netuší. Dokáže mnohé, to áno, ale je iba médiom, na ktoré sa upli priaznivci viacerých z nimi podporovaných aktivít a extrémisti všetkého druhu. Veľvyslankyňu vesmírneho mieru a všeobjímajúcej lásky pritom podporuje výrobca ručných palných zbraní a nikoho to obzvlášť neruší, veď sme predsa na Slovensku a nelogičnosť čohokoľvek veľkú časť občanov necháva pokojnú odvždy. Ten výrobca, ktorý stál za úspechom Magiána Kotlebu, ktorý zas stojí za napísaním listu prezidentovi Ukrajiny Janukovyčovi. Listu, ktorým sa postavil úplne nepokryte za ruské strategické záujmy v oblasti. Kruh sa uzavrel. Cieľom nie je okupovať túto krajinu a ani ju zničiť. Cieľom je zdestabilizovať situáciu natoľko, že nikto nebude mať chuť sa pliesť do cesty silným, keď si zas niekde nablízku skrížia kordy. Cieľom je podporiť kohokoľvek, kto sa bude poriadne snažiť zlikvidovať v tejto krajine akékoľvek náznaky skutočnej občianskej spoločnosti. Vedeli ste, že ruská FSB má obrovské oddelenie určené na výrobu konšpiračných teórií? Vedeli ste, že konšpiračné teórie sú jedným z najúčinnejších a najlacnejších nástrojov spravodajskej diverzie? Podpora protimaďarských a protirómskych nálad, podpora stereotypov o židoch, ktorí ovládajú všetkých a všetko je metódou ruských spravodajcov už od čias Protokolov siónskych mudrcov. Dúfam, že teraz sa v hlave rozsvietilo aj posledným z vás: "Ha, je to jasné, platí ho Soros!"


Čo myslíte, ako dlho slovenským médiám potrvá, kým sa na škandálnych fotkách objavia ľudia, ktorí na Slovensku žili ešte za boľševika, žijú tu dodnes a prišli sem so spolužiakmi z arabských krajín, ktorých po teroristickom výcviku v Petržalke poslali späť? Kedy si novinári všimnú, ako postávajú na miestach, kde veľvyslankyňa mieru a lásky organizuje svoje mítingy a ako sa nenápadne začínajú infiltrovať do jej blízkeho okolia? Je to zvláštne. FSB nemá žiaden problém podporiť ľudí, ktorých by na území Ruska poslala k zemi jednou guľkou skôr, ako by nastúpili do trolejbusu, pretože by predstavovali bezpečnostnú hrozbu. U nás sa spoja aj s čertom, ak treba.


Prečo Slovensko? Pretože ani v Poľsku, ani v Maďarsku by podobným scenárom ruže nepokvitli, alebo by náklady s tým spojené presiahli akceptovateľnú výšku. A preto, že získaním vplyvu nad Slovenskom by Rusko získalo priamy pozemný kontakt s Rakúskom, základňou FSB v strednej Európe. Za vlasy pritiahnutá konšpiračná teória? Nuž áno. No predsa si matne spomínam na stále len veľmi slabým spánkom spiaci projekt širokorozchodnej železnice cez Slovensko do Rakúska, alebo aj na slovenské pomery neuveriteľne bezohľadne presadzovaný projekt ropovodu medzi Schwechatom a Bratislavou. A teda priame prepojenie dvoch sfér vplyvu a obrovská strategická výhoda pre toho, kto tieto prepojenia ovládne. A ešte preto, lebo od rozdelenie republiky Česko s rachotom vyhostilo niekoľko ruských "diplomatov", kým Slovensko ani jediného..


Nuž, ale kto by veril konšpiračným teóriám?


2.2.2014 o 21:42 | Karma článku: 13,83 | Prečítané:  3930x

13 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše