Pán Figeľ, začala vaša politická kariéra naozaj až po revolúcii?

Bol som sa pozrieť na stránku KDH, nech viem, kto je tu podľa vlastnej definície novým lídrom slovenskej pravice. A lídrom tohto lídra je Ján Figeľ. Nuž, dobrý nos na šance a schopnosť vytušiť výhodnú príležitosť pánu Figeľovi iste nemožno uprieť, to by ho hádam mohlo kvalifikovať za pravičiara: v oficiálnom životopise sa odvážne uvádza, že jeho politická kariéra začala takmer ihneď po revolúcii. Nevedno však, ktorú revolúciu majú tvorcovia stránky na mysli. A tak mi napadlo..


Či predsa len nebude niečo pravdy na rečiach, že bol pán Figeľ na Elektrotechnickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach predsedom Fakultného výboru Socialistického zväzu mládeže, predtým podpredsedom pre ideologickú činnosť, tiež kandidátom a neskôr dokonca členom Komunistickej strany Slovenska. Viaceré na sebe nezávislé zdroje totiž túto nehoráznosť o pánu Figeľovi tvrdia. Je to lož?


Tak ako to je, pán Figeľ? Začala vaša politická kariéra po revolúcii v 89, alebo majú autori vášho životopisu na mysli skôr Veľkú októbrovú socialistickú revolúciu? Váš príklon k spoločnej vláde so SMEROM by nasvedčoval skôr tomu druhému. Nedávno ste prehlásili, že "bývalí komunisti chcú zaviesť Slovensko k včerajšku". Koho ste tým vlastne mysleli?

Pán Figeľ, ako to teda je? A ako to vtedy bolo? Vaši voliči by si snáď zasúžili odpoveď. Máte prefektnú príležitosť raz prevždy verejne vyvrátiť tie lži - ak nimi skutočne sú.


Kandidujem ako nezávislý na kandidátke Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.


25.1.2012 o 22:50 | Karma článku: 15,77 | Prečítané:  5952x

17 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše