Pinocchio, čo sa už nezmestí do parlamentu

Nie, že by som si nevedel predstaviť, že je ich v parlamente viac, ako dosť. Jeden z nich sa už však pre lži nezmestí ani do rokovacej sály: rovnako, ako sa nesmierne ego už dávno nevprace do útleho tela tejto zvláštnej bytosti. Pinocchio, o ktorom by sa dali písať romány a Machiavelli môže ľutovať, že sa minuli o pár storočí. Ale skúsim odolať vábeniu a sústredím sa iba na fakty.


Igor Matovič v posledných dňoch niekoľkokrát vedome klamal. Teraz je úplne nepodstatné, či nejakú nahrávku zhotovil, alebo žiadnu nemá. Buď klamal vtedy, keď tvrdil, že nemá žiadne dôkazy na svoje tvrdenia o Radovi Procházkovi, alebo klame teraz, že nahrávku z rozhovoru . Matovič sa to neskôr pokúsil zúfalo vysvetliť balením do ružového papiera.. nuž ale kto by už dnes veril Igorovi Matovičovi? Nech povie čokoľvek môžeme si byť istí, že nám – podľa jeho vlastných slov – nebude hovoriť celú pravdu. Ako nádherne sa dá sprostá lož označiť za polopravdu: polopravda by to bola, keby zatajil existenciu dôkazu. Sprostá lož je tvrdiť, že žiaden dôkaz nemám, aj keď je v tej chvíli v mojom počítači.


Politik Matovič sa nás teda pokúša presvedčiť, že polopravdy a lži sú legitímnym nástrojom boja proti – polopravdám a lžiam. Pinocchio z Malého Ríma s morálkou Caligulu.

Pre tých, ktorí sa už nevedia dočkať trestného stíhania mám štyri veľké kocky chladivého ľadu: jednak žijeme na Slovensku a Smer sa vždy vedel postarať o beztrestnosť svojich spolupáchateľov, za druhé samotným zhotovením nahrávky nebola naplnená podstata trestného činu, chýba ešte zverejnenie a spôsobenie škody, za tretie Matovič požíva zvláštnu mediálnu imunitu, ktorá mu umožňuje robiť všetko to, čo iní politici nesmú. Štvrtou kockou je fakt, že vždy, keď už to vyzerá beznádejne, Matovič nájde východisko cez ešte hlbší suterén.

Igor Matovič má teraz v zásade dve možnosti: buď nahrávku nezverejní a nevystaví sa ani teoreticky riziku trestného stíhania, alebo ju zverejní a celému svetu konečne ukáže, aká je jeho pravá podstata. Oddnes si už nebudú môcť zakrývať oči ani jeho najfanatickejší fanúšikovia, oddnes je totiž bez akýchkoľvek pochybností zrejmé, že Matovič sa na dôležité stretnutia „pripravuje“ a zhotovuje si z nich tajne nahrávky. On si to totiž nezačal nahrávať potom, ako zistil, že Procházka žiada niečo nekalé. On sa na nahrávanie - podľa vlastných slov - pripravil vopred. Pre akéhokoľvek dospelého muža je toto v normálnej spoločnosti červená tabuľa s nápisom STOP a myslím, že takou je aj v spoločnosti, ktorá tak úplne normálna nie je. Teda slovenská spoločnosť.


S Matovičom sa už dávno nedala robiť slušná politika. Oddnes sa s ním už nedajú robiť ani špinavé kšefty. Ich podstatou je totiž, že sa o nich nikdy nikto nedozvie. Oddnes sa môžu začať triasť všetci tí, ktorí s Matovičom v minulosti dojednali tichú podporu vláde, voči ktorej naoko tak statočne bojuje. Matovič sa nemusí báť zverejniť nahrávku s Procházkom, lebo stíhať si ho tu nikto netrúfne. Ak by si trúfol, počuli by sme na druhý deň mnoho hlasov podobných hlasom vo veľmi nelichotivých súvislostiach na ďalších a ďalších tlačových konferenciách.


Igor Matovič chcel vyháňať zmrdov z politiky. Procházka odišiel z parlamentu pred časom úplne sám, Igor má ale príležitosť vyhnať z parlamentu ešte jedného. V krajine, ktorá má v rodičovských génoch samoúnos a samozbitie by samovyhnanie bolo logickým následkom podlých piruet, za ktoré sa zvyknú hanbiť už aj deti v materskej škole.

O 14.00 sa o ňom dozvieme zasa čosi viac.  


26.6.2014 o 13:35 | Karma článku: 12,29 | Prečítané:  3295x

14 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše