Potkan Kráľ

Igor Matovič sa zasa raz inšpiroval hlavným hrdinom Clavellovho románu Potkan Kráľ a nechtiac nám o sebe prezradil aj to, čo nechcel. Dúfam v masový útok platených diskutérov, ktorí sa budú opierať do môjho verejne známeho negatívneho vzťahu k Matovičovi a budú sa snažiť odviesť pozornosť od podstaty problému poukazovaním na moje údajné mindráky. Tým je zbytočné čokoľvek vysvetľovať. Pre ostatných sú tu však niektoré závažné skutočnosti, ktoré nevdojak vybublali na povrch pri jeho dnešnom vystúpení.

Fakty potvrdené dnes samotným Igorom Matovičom:


Prepis jeho firiem na manželku bol iba formálny aktom. Matovič naďalej aktívne pracuje na zjednávaní inzercie pre vydavateľstvo, ktoré vraj prenechal manželke a využíva na túto obchodnú činnosť dokonca aj priestory poslaneckého klubu OľaNO (!), pričom je oprávnený dojednávať aj podrobnosti a zľavy vo výške 50%. Matovič o tejto skutočnosti hovorí úplne bez obalu a ani ho nenapadne riešiť, že sa tým dopúšťa porušenia zákona, podľa ktorého poslanec parlamentu takúto podnikateľskú činnosť vôbec nesmie vykonávať a v priestoroch zákonodarného zboru už vôbec nie.


Matovič obvinil Procházku z pokusu o krádež a podvod, teda z dvoch trestných činov a zjavne si ich bol podľa jeho vlastných slov vedomý už v čase ich spáchania v štádiu pokusu, cca. mesiac pred prvým kolom prezidentských volieb. Napriek tomu do dnešného dňa žiadnym spôsobom neoznámil tieto skutočnosti orgánom činným v trestnom konaní, aj keď je podľa zákona povinný tak bezodkladne urobiť. Matovič vedome a z egoistických dôvodov („som vedel, že počas volebných kampaní nechcem ísť s tým von, lebo všetci by na mňa prstom ukazovali jak na idiota“) porušil zákon a umožnil tak údajnému páchateľovi trestných činov zamiesť stopy.


Celá situácia však môže mať aj niekoľko pozitívnych efektov: Matovič opäť vrátil na stôl polozabudnutú tému testov na detektore lži, pri ktorých v minulosti fatálne zlyhal. Má teda jedinečnú možnosť tieto zlyhania napraviť. Môže sa pred examinátora posadiť znovu, tentoraz verejne a pred televíznymi kamerami a môže sa pokúsiť položiť samému sebe tú jedinú správu otázku: „Porušili ste pri svojom podnikaní niekedy zákon?“ Keď sám seba testoval naposledy, pýtal sa na porušenie zákona iba v súvislosti s dovozom tlačiarenského stroja, čo pri jeho bohatej podnikateľskej minulosti iste nestačí, pričom bol jeho examinátorom človek súdne usvedčený zo lži a test bol vykonaný tajne vo Veľkej Británii. Verejnosť sa výsledky tohto testu dozvedela až oveľa neskôr na tlačovke, kde Matovič pózoval obmotaný hadičkami vypnutého prístroja. Matovič vtedy niekoľkokrát nehovoril pravdu a klamal dokonca aj o tom, že si prítomnosť televíznych kamier na teste neželal samotný examinátor. Ten neskôr uviedol, že Matovič sa ho na možnosť mediálneho pokrytia testu vôbec nepýtal a že by vôbec nebol proti. Igor v spomienke na tieto svoje odporné triky radí Prochádzkovi iný, poctivý prístup: "Dúfam, že nebude utekať do prvej garáže a donesie papier. Keď naozaj chce, nech to zorganizujú nejakí nezávislí, napríklad novinári."


Kým dnes ráno Matovič prvýkrát otvoril ústa, dopustil sa opakovane vedomého porušenia zákona niekoľkokrát. Čo presne teda ide vytýkať Procházkovi? Netuším, ako to v skutočnosti bolo a je mi to jedno, to je už vecou orgánov činných v trestnom konaní. Tie môžu overiť, alebo vyvrátiť Matovičove obvinenia. Prečo však má verejnosť ignorovať porušenia zákona, ku ktorým sa dnes Igor priznal úplne sám a dobrovoľne? Igor, posaďte sa vedľa Procházku, veď nemáte čo skrývať. Rád vám toto spoločné testovanie pomôžem zrealizovať tak, ako ste navrhli.


2.6.2014 o 18:22 | Karma článku: 13,59 | Prečítané:  5854x

37 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše