Prestaňte už blbnúť, prosím!


Kto ešte nenapísal blog o Sulíkovi, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu.. Ale vážne: politickým témam sa programovo vyhýbam už dlho. Tentoraz sa ale nedá, aj keď to nebude ani tak o politikoch, ako skôr o ich popletených voličoch. Dívam sa pár dní okolo seba a nestíham sa čudovať. Až som mal na chvíľu nutkavú potrebu sa ho zastať: našťastie ma to rýchlo prešlo. A to musím priznať, že mám voči Sulíkovi niekoľko opodstatnených a niekoľko úplne iracionálnych predsudkov a vôbec ho nemám rád. Len tak, ako niekto, kto si môže dovoliť nemať rád niekoho, koho prakticky vôbec nepozná. Ibaže, je tu malý háčik...

Sulík je pre mnohých mojich priateľov a známych arcizločinec, egoista, zakomplexovaný pako, či najnovšie dokonca smrad. Nepublikovateľné výrazy radšej ani nepublikujem.. Nepriateľ Eura a Európy, ktorý sa chystá zničiť našu menu a celú Európu. Nuž.. Nie je to náhodou tak, že sa pred rokmi do eurozóny dostala účtovným podvodom jedna šikovná krajinka plná vyznavačov metaxy, ranného, denného, podvečerného odpočinku a čulého nočného života? A nie je to náhodou tak, že jej vstup umožnili dnešní tvorcovia záchranného valu, ktorí tuho prižmúrili všetky oči, ktoré len prižmúriť dokázali, a pritom berú 20x viac prachov za svoju robotu, ako väčšina z vás? Ak by tak babrácky konal váš podriadený, vyhodíte ho na hodinu. Ak tak koná nikým nevolený predstaviteľ únie, volá sa to zodpovedný postoj. Ale magor je Sulík. Super.


Ak sa vám predvčerom pri pohľade na poslancov odmietajúcich schváliť zlodejský Euroval zdvíhal žalúdok, o pár dní sa na televíziu radšej nedívajte: 3 údajne pravicové a zásadové strany ho budú v priamom prenose schvaľovať rukou nerozbornou so Smerom. S tým Smerom, voči ktorému vo voľbách bojovali ako levy a tvrdili, že s ním nechcú nič mať. Zlaté Wikileaks... Strana, u ktorej by sa dali geneticky predpokladať sympatie k súkromnému sektoru sa snaží nechať prípadné straty straty na súkromných bankách, zatiaľ čo sociálny Smer pracuje na tom, aby sa do ich trezorov zas okľukou dostali naspäť rovnou cestou z vreciek daňových poplatníkov. Aj z tých vašich. No povedzte, nie je to roztomilý paradox?

Väčšinu publicistov desí fakt, že krajina tvoriaca 0.2% obyvateľov Európskej únie dokázala aspoň na chvíľu zabrzdiť rozbehnutý valec podobný tomu zo Zlatej Idky a volajú po zmene, vraj takto to ďalej ísť nemôže. Ja som naopak presvedčený, že ide o jeden z posledných zábleskov čohosi, čo sa nazýva demokracia a na čom bola únia v začiatkoch postavená. Dnes? Zakladatelia by sa museli v hrobe obracať a to aj v prípade, že by boli spopolnení: alebo Slovač skutočne verí, že držať hubu, lebo ju držia aj iní je nejaká obdivuhodná forma cnosti? Démon súhlasu obchádza túto krajinu až príliš dlho a je mi smiešne, keď počujem inak celkom príčetných ľudí trúsiť perly, ako "euroval je asi naozaj hovadina, a ten k...t Sulík má asi naozaj pravdu.. ale keď to už schválili ostatní, tak nám už teraz neostáva nič iné". Ble. To sa tu od čias Kocúrkova naozaj nič nezmenilo? Len aby sme v hanbe neostali? To sa naozaj tak strašne bojíte líšiť od priemeru? Dokonca aj keby mali všetci pravdu a slovenský parlament by sa mýlil - máme právo ešte aj aj na omyly. Neveríte? Opýtajte sa Angely Merkelovej, koľkokrát Nemecko porušilo únijné kritériá, ktoré pritom samo vytváralo. Ak z nej náhodou raz za rok vypadne úprimná odpoveď, dozviete sa niečo zaujímavé.


Táto krajina len za posledných 20 rokov prežila také prúsery, že ju nejaký hlúpy euroval nerozloží. Padla vláda. No a? Nie je ani prvá, ani posledná. Sú krajiny, kde padá dvakrát do roka a nikomu to netrhá žily. Na Slovensku sa tvárime, akoby sa zajtra konal štátny pohreb a mali skončiť dejiny. Je to len politika. Tak načo toľko hystérie? Mali sme vládu. Budeme mať ďalšiu. Presne takú, akú si zvolíme. Namiesto hysterických výstupov na facebooku urobte všetko preto, aby vyhrala strana, ktorá má podľa vás vyhrať. Niečo reálne. Konkrétne. A nemyslím tým zúfalý status na sociálnej sieti. Ak bude treba, dovezte k voľbám na fúriku storočnú starú mamu a nechajte ju slobodne odvoliť za plentou. Trpké popičkávanie ešte nikoho z biedy nevytrhlo.


Áno, aj mne je ľúto, že z premiérskeho postu odchádza človek, ktorého som si ľudsky vážil asi najviac zo všetkých doterajších premiérov. Ale odchádza dobrovoľne, pretože sa sama rozhodla hrať vabank vo viere, že sa SAS nechá pretlačiť. Vadí mi, že človek, ktorého si vážim spojil nespojiteľné, a ešte úplne zbytočne a dal na hlúpe rady. Možno ale jej odchod dáva šancu na menovanie premiérky, ktorá si bude skutočne vážiť dôveru voličov a nebude ponúkať rezignáciu pri každej možnej a nemožnej príležitosti ako rozmaznané dievčatko, ktoré čaká, že mu to vždy niekto zbaští a zachráni ho. Súkromný tip už mám.

Panický strach z Fica zatemňuje aj mnohé zdanlivo príčetné mozgy. Prezradím vám tajomstvo: Fico je človek. Taký, ako ktokoľvek z vás. Keď si ráno neumyje zuby, nie je to zrejme nič príjemné, bolieva ho brucho, usmieva sa a zrejme konzumuje rohlíky, možno má rád sladkosti. Blbne so psom, nerád dodržiava dopravné predpisy. Rovnako, ako vy. Pánaboha z neho nerobia jeho voliči, ale iba vy a váš strach. Prestaňte sa ho báť a bude zasa iba tým, čím je skutočne. Jeho voličský potenciál ovyplvňujete viac, než si pripúšťate. A že má slušne zvládnutú krízovú komunikáciu a s prehľadom vie, ako vás kedykoľvek dostať? To nie je jeho problém, ale váš.


Najdebilnejší postoj, ktorý zaujalo nemálo ľudí je, že nepôjdu voliť. A vraj už nikdy. A majú pritom na politikov nároky, ktoré politici nemajú ako splniť. Kto ešte nepochopil, že iba prehnané očakávania sú zdrojom zbytočných sklamaní z politiky si zrejme ani nezaslúži volebné právo. Vo voľbách si nevyberáte lásku na celý život. Vyberáte si boxovací mech, do ktorého si môžete 4 roky beztrestne kopať podľa aktuálnej potreby. Akékoľvek iné očakávanie je scestné. Skúste sa na voľby konečne pozrieť touto optikou a tie hlúposti vás zasa rýchlo prejdú.

Takže prosím: ľudia, prestaňte už konečne blbnúť a vyplakávať a ak už musíte fňukať, robte tak aspoň na tých správnych hroboch. Lebo ten bolestínsky komplex, ktorým ma na facebooku už desiatky hodín kŕmite je mi z duše odporný. Voľby sú nebezpečne blízko. Polka sveta je na nás možno nasraná, druhá polka však nie, alebo sme jej aspoň srdečne ukradnutí. To je naozaj taká hrôza?


Kamaráti, občas mi hrozne leziete na nervy. Aj keď vás mám veľmi rád :o) 13.10.2011 o 7:17 | (upravené 15.12.2011 o 18:36) Karma článku: 18,54 | Prečítané:  1885x


11 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše