Reakcia na brutálne zastrašovanie statočných policajtov zo strany JUDr. HARABINA

Orgány činné v trestnom konaní dnes zadržali autobus využívaný na základe nájomnej zmluvy jedným z prezidentských kandidátov pre podozrenie z viacerých porušení zákona zo strany jeho majiteľa a prevádzkovateľov. Tento autobus so sfalšovanými identifikátormi využíval evidenčné čísla z iného autobusu a jeho prestavba na karavan nebola schválená.

Na základe týchto a ďalších skutočností dnes policajti napriek enormnému tlaku konali svoju povinnosť a autobus pre vážne podozrenia z viacerých porušení zákona zadržali.

Čaká ho dôkladná kontrola, po ktorej sa všetky mnou zverejnené - a aj tie nezverejnené - dôkazy potvrdia. Páchateľov, ktorým bolo vznesené obvinenie čaká spravodlivý trest.

Skutočnosti, ktoré uvádzam vyššie boli prezidentskému kandidátovi známe minimálne dva týždne a mal dve možnosti - preveriť si ich a na ich základe okamžite zrušiť nájomnú zmluvu, alebo pokračovať v kampani ďalej a spoliehať sa na to, že si na túto kauzu policajti netrúfnu. Sám som nečakal, že nájdu dostatok odvahy a budú konať tak rýchlo, ako konali: falšovanie a pozmeňovanie identifikátorov boli vykonané natoľko dôveryhodne, že pri bežnej cestnej kontrole ho nebolo prakticky možné odhaliť. Preto nemožno považovať nezadržanie autobusu pri cestných kontrolách za zlyhanie príslušníkov hliadok.


Od okamihu podania trestného oznámenia konala polícia v najkratšom možnom čase a spôsobom, ktorému možno iba zatlieskať. Ide v ostatných mesiacoch o ďalší z dôkazov, že v radoch príslušníkov PZ sú mnohí čestní, odvážni a neskorumpovaní policajti. Pred ich konaním pred, počas a po mojom výsluch možno iba sňať pomyselný klobúk.

A práve títo muži a ženy potrebujú v tejto chvíli podporu verejnosti. Potrebujú podporu všetkých, ktorí stoja o to, aby v tejto krajine skutočne vládol zákon a poriadok.

Spomínaný prezidentský kandidát totiž po zadržaní autobusu zverejnil odpudivé vyhlásenie, v ktorom niekoľkokrát nehovorí pravdu, zamlčuje niektoré podstatné skutočnosti a úplne otvorene zastrašuje príslušníkov policajného zboru, ktorí sa odvážili konať si svoju povinnosť bez ohľadu na okolnosti a následky. Toto vyhlásenie je ukážkou toho, ako sa toľko sľubovaná spravodlivosť a vláda zákona budú realizovať v praxi, pokiaľ dostane Štefan HARABIN príležitosť viesť túto krajinu z pozície prezidenta. Namiesto pokory arogancia, namiesto rešpektu k polícii dešpekt, namiesto úcty k zákonu jeho pošliapavanie.


Štefan HARABIN sa práve začal tváriť ako obeť temných síl, ktoré sa ho pokúšajú zastaviť, ktoré sa ho údajne boja a ako taký sa vraj ocitol v situácii, keď sú voči nemu OČTK zneužívané z politických dôvodov. Nič také sa však nestalo a nedeje. Štefan HARABIN obeťou skutočne je: je obeťou svojej nevhodnej voľby spolupracovníkov, je obeťou svojej pýchy a nadutosti a tiež presvedčenia, že jeho neraz oprávnenú kritiku odvráti za pomoci žalôb na súdoch, ktoré mu prisudzujú pre žalované strany často likvidačné odškodné. Nepochybujem, že aj tento článok bude predmetom podobnej žaloby - a nie, nie je mi to jedno.

Ale nemám strach a necúvnem. Prepadol by som sa od hanby, keby som mal ustúpiť v situácii, keď policajti ktorých som do toho navliekol riskujú svoju prácu a živobytie a keď im hrozí, že medzi ich nadriadenými sa nájde nejaký kandidátov dobrý kamarát - a má ich veľa. Nejaké procesné pochybenie sa nájde vždy, toto mi zvoní v ušiach už roky.


Štefan HARABIN si prenajal autobus so sfalšovaným výrobným číslom, nelegálnymi úpravami, vyradený z premávky v roku 2012 a používajúci evidenčné čísla iného autobusu. To je celé. Pripúšťam, že o tom nemusel vedieť v čase, keď si sám vybral za jednu z hlavných postáv svojej kampane človeka, ktorý figuruje vo firme SOVELO, ktorej autobus patrí. Určite o tom však vedel dosť dlho na to, aby túto chybu napravil a aby ďalej nemíňal peniaze z transparentného účtu na čosi také odporné. Namiesto priznania chyby a ospravedlnenia sa predovšetkým svojim voličom a priaznivcom sa dnes ukázala jeho pravá tvár a urobila ho v očiach mnohých definitívne nevoliteľným. Človek, ktorý vyčítal aktuálnemu prezidentovi, že si neskontroloval detaily v dokuŠtefan HARABIN sa práve začal tváriť ako obeť temných síl, ktoré sa ho pokúšajú zastaviť, ktoré sa ho údajne boja a ako taký sa vraj ocitol v situácii, keď sú voči nemu OČTK zneužívané z politických dôvodov. Nič také sa však nestalo a nedeje. Štefan HARABIN obeťou skutočne je: je obeťou svojej nevhodnej voľby spolupracovníkov, je obeťou svojej pýchy a nadutosti a tiež presvedčenia, že jeho neraz oprávnenú kritiku odvráti za pomoci žalôb na súdoch, ktoré mu prisudzujú pre žalované strany často likvidačné odškodné. Nepochybujem, že aj tento článok bude predmetom podobnej žaloby - a nie, nie je mi to jedno.


Ale nemám strach a necúvnem. Prepadol by som sa od hanby, keby som mal ustúpiť v situácii, keď policajti ktorých som do toho navliekol riskujú svoju prácu a živobytie a keď im hrozí, že medzi ich nadriadenými sa nájde nejaký kandidátov dobrý kamarát - a má ich veľa. Nejaké procesné pochybenie sa nájde vždy, toto mi zvoní v ušiach už roky.


Štefan HARABIN si prenajal autobus so sfalšovaným výrobným číslom, nelegálnymi úpravami, vyradený z premávky v roku 2012 a používajúci evidenčné čísla iného autobusu. To je celé. Pripúšťam, že o tom nemusel vedieť v čase, keď si sám vybral za jednu z hlavných postáv svojej kampane človeka, ktorý figuruje vo firme SOVELO, ktorej autobus patrí. Určite o tom však vedel dosť dlho na to, aby túto chybu napravil a aby ďalej nemíňal peniaze z transparentného účtu na čosi také odporné. Namiesto priznania chyby a ospravedlnenia sa predovšetkým svojim voličom a priaznivcom sa dnes ukázala jeho pravá tvár a urobila ho v očiach mnohých definitívne nevoliteľným. Človek, ktorý vyčítal aktuálnemu prezidentovi, že si neskontroloval detaily v dokumentoch a ktorý svojich súperov v kampani nešetrí pre nepresnosti si takýto lapsus jednoducho nemôže dovoliť. Tento požiar sa dal uhasiť oveľa skôr, než autobus odstavili pred požiarnou zbrojnicoumentoch a ktorý svojich súperov v kampani nešetrí pre nepresnosti si takýto lapsus jednoducho nemôže dovoliť. Tento požiar sa dal uhasiť oveľa skôr, než autobus odstavili pred požiarnou zbrojnicou

Štefan HARABIN s snahe získavať nové a nové hlasy siahol dokonca k mystike keď o svojom logu vo volebných novinách uvádza, že jedným z jeho účelov je ochrana pred Satanom. Nuž ale diabol, ako už toľkokrát, sa ukrýva v detailoch. Na svojom facebooku zverejnil fotografiu zadržaného autobusu, ktorej dominuje on a jeho spolupracovník, ktorý ho obetavo sprevádza pri tej nespravodlivej perzekúcii. Bola by to dokonalá ilustračná fotografia, nebyť jednej fascinujúcej drobnosti: vodič autobusu, Boris H., sa na tej fotke veselo zabáva tušiac, že HARABINOVA kampaň práve získala vytúžený obraz obete, ktorá tak dobre funguje na jednoduchších voličov. Spomeňte si na tento nefalšovaný úsmev, keď budete mať chuť solidarizovať s JUDr. HARABINOM.


639 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše