Statoční lýbijskí bojovníci zaútočili na starý cintorín

Česi a Slováci, ktorí odišli začiatkom druhej svetovej vojny do zahraničia sa stávali príslušníkmi spojeneckých armád. Do bojov sa zapojili po boku Britov, ktorí pre nich vytvorili samostatnú vojenskú skupinu. Okrem už vyššie spomenutých v nej pôsobili aj československí židia žijúci v Palestíne a tiež vojaci Československého legionu. Tí boli na nátlak československej exilovej diplomacie krátko predtým vyslobodení z ruského zajatia. Mlčali o nich komunistickí historici, a ak náhodou nemlčali, tak o nich často hovorili v kriminálnych súvislostiach. Bojovať proti Nemecku na strane spojencov bol takmer smrteľný hriech. Odvtedy prešlo 70 rokov a mohlo by sa zdať, že smrťou pri obrane Tobruku to pre nich končí: ibaže neskončilo. Do statočného boja s mŕtvymi príslušníkmi práporu podplukovníka Klapálka sa pred pár mesiacmi na miestnom cintoríne pustili lýbijskí bojovníci za slobodu. Nekrofilná zábavka s obligátnym "Allahu Akbar" na perách mala svoju tisícu reprízu.


Kopanie do mŕtych a rôzne inteligentné zábavky s telami, ktoré sú v rôznom štádiu rozkladu patria do klasického repertoáru bojovníkov pochádzajúcich z iných kultúr. Len nedávno som videl video, na ktorom sýrsky bojovník Abú Sakkar viedol vtipný dialóg nad telom mŕtveho nepriateľa, z ktorého po chvíli vyrezal srdce. Zrejme pre zvýšenie dramatického efektu doň potom zahryzol. Videá z popráv a zneucťovania tiel údajných izraelských kolaborantov v Gaze som tu zverejnil len nedávno a bol to môj prvý blog, ktorý pre nevhodný obsah stiahli z titulky. Oprávnene. Nie pre nevhodný text, ale pre obsah, ktorý dodali samotní účastníci tej ľudovej veselice. Pred niekoľkými mesiacmi však svoju odvahu dokazovala skupina hrdinov inak: Na cintoríne v Tobruku zneuctili desiatky hrobov britských vojakov, poškodili aj hroby tých českých a slovenských. A náramne sa pritom zabávali. Veď posúďte sami.
Najprv som chcel napísať dlhočizný blog, v ktorom zo všetkých strán popíšem zvrhlosť, s akou sa vyznavači Allaha vrhajú do nových "nebezpečných" misií. Ale škoda písať. Tie zábery sa komentujú úplne samé.


20.5.2013 o 13:20 | Karma článku: 11,40 | Prečítané:  1621x

2 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše