Tajomstvo mimoriadnej odolnosti Aleny ZSUZSOVEJ

Aktualizace: 2. čvc 2019

Médiá a verejnosť neraz s prekvapením registrujú rôzne zvraty a nečakané zmeny vo výpovediach údajnej sprostredkovateľky objednávky vraždy KUŠNÍROVEJ a KUCIAKA. Schopnosť Aleny ZSUZSOVEJ dlhodobo a efektívne odolávať rôznym stratégiám vyšetrovateľov je však prekvapujúcou iba pre ľudí, ktorí o jej skutočnej minulosti až dodnes nič netušili. Vodiť ľudí za nos ju totiž kedysi učili skutoční profesionáli.


Pretože Alena ZSUZSOVÁ bola niekoľko rokov aktívnou príslušníčkou Slovenskej informačnej služby.


V SIS bola kolegyňou KOČNEROVHO obchodného partnera Štefana ÁGHA. ZSUZSOVÁ a ÁGH pritom podliehali veleniu svojho nadriadeného Dušana KEMÉNYHO, niekdajšieho obávaného šéfa 52 oddelenia Slovenskej informačnej služby. Toto oddelenie malo v náplni práce okrem iného získavanie novinárov, ľudí z kultúrnych kruhov a významných predstaviteľov tretieho sektora pre utajenú spoluprácu v role agentov. KEMÉNY počas svojej kariéry v porevolučnej a Lexom riadenej spravodajskej službe používal krycie meno PASTUCHA a stal sa povestným svojou bezohľadnosťou a nevyberanými spôsobmi, akými pacifikoval tých, ktorí sa občas pokúsili odoprieť poslušnosť.


Z komunistickej Štátnej bezpečnosti vedenej Alojzom LORENCOM si do SIS priniesol návyky, ktoré neskôr po nástupe MEČIARA k moci zúročil: v dávnej minulosti bol napríklad jedným z dôstojníkov, ktorí riadili a vyťažovali agenta ŠtB a neskoršieho arcibiskupa SOKOLA, spolu so Svätoslavom MONSBERGEROM boli dokonca podozriví z podielu na vražde kňaza Štefana Poláka z Boroviec a neadekvátne manipulovali vyšetrovanie - podľa historika Patrika DUBOVSKÉHO z Ústavu pamäti národa "Alojz Lorenc vydal rozkaz pre všetky správy ŠtB v Československu, aby akékoľvek zistenia ohľadne smrti kňaza Poláka odovzdávali XII. správe ZNB, teda správe ŠtB pre Slovensko, ktorá však svoje poznatky neposúvala ďalej kriminalistom." Neskôr, už počas ponovembrového režimu pôsobil KEMÉNY vo viacerých krycích firmách SIS a viedol napríklad aj SBS IBeA 3 - v nej okrem množstva vtedy ešte aktívnych, alebo už bývalých príslušníkov tajných služieb pôsobil napríklad aj niekdajší únosca Michala KOVÁČA mladšieho a súčasný ťažko skúšaný obyvateľ Mali Ľuboš KOSÍK.Kemény nikdy nemal porozumenie pre záujem novinárov o jeho prácu. S obľubou za nimi jeho ľudia posielali presvedčivých týpkov, ktorí vedeli, čo potrebujú počuť. Hľa:


Keď v Brne naskočili na poslednú chvíľu do vlaku, nestihli si ani kúpiť lístok. Bez batožiny, netušiac kam smerujú. Fotenie sa im nepáčilo

Jeden mal mozog a druhý telo a neustále výstražne gánil, Asi som sa mal báť, ale keď sa pokazila klimatizácia, prišla šanca dostať ich na kontakt

Mozog mal pod pazuchou krabicu od holiaceho strojčeka REMINGTON a vypočul si môj telefonát, že budem v Prahe potrebovať k vlaku políciu

A tak sa nakoniec rozhodli vystúpiť v Pardubiciach a vrátiť sa naspäť do Brna z veľkého nezmyselného výletu. Kýval som im, ale neodkývali

Diskrétna starostlivosť od chlapcov z BIS nakoniec prišla celkom vhod, aspoň sme sa necítili osamelo a predsa len., aspoň sa človek nestratí

Iba tie taštičky SAMSONITE, reflexné prúžky a "nenápadné" telefóny ich trocha odlišovali od turistovKOČNER, ÁGH a KEMÉNY sa prvýkrát na väčšej spoločnej akcii vyskytli v roku 1998 pri zúrivej snahe o ovládnutie Markízy, do ktorej napochodovali v sprievode goríl zo sýkorovskej SBS DKFB: skratka obsahuje iniciály mena Františka BORBÉLYHO, kedysi mocného muža zo skupiny sýkorovcov, na ktorého ruka spravodlivosti dopadla ako na jednu z posledných žijúcich postáv šušťákovej verzie slovenského podsvetia až prednedávnom. Sedí vo väzbe za podiel na podpálení auta jedného z členov gangu Juraja ONDREJČÁKA, zvaného PIŤO. BORBÉLY bol neuveriteľne čipernou a podnikavou figúrou s veľkým množstvom zápisov v obchodnom registri: v jednej firme kedysi dokázal spojiť svoje záujmy s nedávnym komickým kandidátom na primátora Bratislavy Romanom RUHIGOM, v ďalšej s hlavným obžalovaným v kauze pozemkovej mafie vyčíňajúcej v Bratislave a Rusovciach Tiborom HAMAROM.


V inej firme zas BORBÉLY dodnes figuruje s Milošom ŽIAKOM, významnou postavou revolúcie v roku 89. Ten bol neskôr vtedajším premiérom DZURINDOM označovaný za príslušníka údajnej protištátnej skupinky a spravodajská služba naňho vypracovala spis, ktorý po uniknutí na verejnosť vyvolal škandál pre zmienku o jeho židovskom pôvode a etnicite jeho vtedajšej manželky.


Pre účasť samotnej ZSUZSOVEJ v kauze snahy o nepriateľské prevzatie Markízy neexistujú neprestrelné svedectvá. Preukázateľne však bola istý čas v intímnom vzťahu s Vladimírom MOSNÁROM, ktorý bol príslušníkom BORBÉLYHO SBS a dnes je spoluobžalovaný z vraždy bývalého primátora Hurbanova Ladislava BASTERNÁKA z polovice roka 2010 - druhou z obžalovaných je v tejto kauze práve ZSUZSOVÁ. Za túto vraždu bol pritom pred rokmi právoplatne odsúdený iba jeden muž - opäť sýkorovec a bývalý zamestnanec BORBÉLYHO SBS Štefan KALUZ, pričom v čase jeho odsúdenia vystupovali ZSUZSOVÁ a MOSNÁR v procese len ako svedkovia.


Ďalšie dve osoby blízke sýkorovskému gangu boli nedávno vo Veľkom Krtíši zadržané v súvislosti s vraždou žiarskeho poslanca Mareka RAKOVSKÉHO, ku ktorej došlo ešte v roku 2013. Jedného muža po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov prepustili, druhého obvinili z vraždy a nachádza sa vo väzbe. Na tomto teritóriu pomáhali zastupovať záujmy skupiny osôb z Podpoľania parazitujúcej na zvyškoch impéria Mikuláša ČERNÁKA. Demaskovanie doteraz nezverejnených prepojení medzi skupinou viacerých - aj ešte doteraz nezadržaných a nestíhaných - spolupracovníkov Aleny ZSUZSOVEJ a podpolianskou partiou bude predmetom samostatného článku nasledujúceho už o niekoľko desiatok hodín.


Brat zavraždeného poslanca RAKOVSKÉHO aktuálne čelí obvineniu z podielu na machináciách s prostriedkami Európskej únie poskytovaných cez Slovenskú implementačnú agentúru. Na lavici obžalovaných spolu s ním pri pojednávaniach sedáva Marián ORSÁG, na ktorého firmu KTL ZM a.s. bol písaný biely Mercedes ZM392CG - ide práve o to vozidlo, ktoré používala ZSUZSOVÁ a ktoré deň po jej zadržaní spred jej domu záhadne zmizlo.


ORSÁG sa stal terčom značnej mediálnej pozornosti potom, ako vyšlo najavo, že Mercedes písaný na ním spoluvlastnenú firmu bol údajne zapožičaný Jozefovi DUČÁKOVI, ktorý cez firmu ARROW vlastní akcie Technopolu, spolupracuje s KOČNEROM a ktorý ho mal dať do užívania ZSUZSOVEJ. Mediálna pozornosť venovaná spolupráci s DUČÁKOM by bola úplne pochopiteľná, ak by sa rovnako týkala oboch osôb z predstavenstva firmy KTL ZM a.s. - ibaže o druhom z nich sa v médiách v tejto súvislosti prakticky mlčí. Druhý spoločník pritom cez AQUAGAL vlastní firmu KTL ZM prakticky spolovice: a nie je to ich jediná spoločná firma. V jednom z nasledujúcich článkov sa pokúsime nájsť vysvetlenie pre túto anomáliu. Teraz späť k partii okolo ZSUZSOVEJ.


Pri mene Štefana ÁGHA je totiž nutné sa na chvíľu pristaviť: v čase tzv. protestov Gorila sa zamiešal do úzkeho kruhu organizátorov a získaval informácie z prvej ruky. Dokonca nahovoril Petra PČOLINSKÉHO - jednu z vedúcich osobností protestov a neskoršieho poslanca za SME RODINA - na stretnutie s údajným bohatým podporovateľom: v jednom z holobytov vo FIVE STAR RESIDENCE naňho pritom čakal KOČNER a pokúšal sa ho vyťažiť. V čase akcie OCCUPY GP sa ten istý ÁGH opäť zamiešal medzi organizátorov a intenzívne ich vyťažoval tváriac sa, ako obeť justičného systému, hoci práve v tom istom čase panovali medzi jeho obchodným partnerom KOČNEROM a generálnym prokurátorom TRNKOM výborné vzťahy. TRNKA dokonca pre ÁGHOVU firmu GAPEJA zabezpečil nezákonný prevod bytovky Glance House. Štefan ÁGH je v súčasnosti jedným z obvinených v kauze falšovania zmeniek TV Markíza spolu s RUSKOM a KOČNEROM. V nedávnych voľbách mu to však nebránilo stať sa predsedom jednej z petržalských volebných komisií za ĽSNS.


Mariána KOČNERA so ZSUZSOVOU zoznámil práve Štefan ÁGH najneskôr v roku 2012. Alena ešte počas pôsobenia v spravodajskej službe prešla dôkladným tréningom a prípravou na záťažové situácie a má tiež nadštandardnú schopnosť pracovať s dezinformáciami. Ešte v služobnom pomere sa pri spolupráci s ÁGHOM a KEMÉNYM osvedčila natoľko, že si ju po odchode zo SIS ponechali v skupine spolupracovníkov. Táto partia odídencov - rovnako ako niekoľko podobných skupiniek - niekoľko rokov ponúkala a poskytovala služby viacerým zákazníkom z politiky a biznisu a v pozmenenom personálnom obsadení tak robí dodnes.


V tejto súvislosti je nesmierne dôležitý jeden zaujímavý moment, ktorý je čiastočne zadokumentovaný v oficiálnych spravodajských a policajných evidenciách a aj svedecky podložený. Zsuzsová po svojom odchode zo SIS pracovala pre KOČNERA - no nielen preňho - v úlohe volavky zabezpečujúcej zber kompromitujúcich materiálov na politikov, predstaviteľov justície, orgánov činných v trestnom konaní, podnikateľov, vysokých štátnych úradníkov, ľudí z tretieho sektora a novinárov. KOČNER sa neraz v neformálnych rozhovoroch chválil svojimi úlovkami známym.


Nebolo tomu inak ani v prípade šteklivej komunikácie ZSUZSOVEJ s predsedom parlamentu Andrejom DANKOM: potom, ako od neho po predchádzajúcej textovej výmene so sexuálnym podtónom získala fotografie jeho intímnych partií, KOČNER sa touto minimalistickou trofejou s nadšením pochválil viacerým vrcholným predstaviteľom Penty. Tento jeho krok mal však nečakaný efekt: Andrej DANKO náhle, nečakane a navždy prerušil so ZSUZSOVOU akýkoľvek kontakt a keď KOČNER usúdil, že ho pred volavkou zrejme varovali práve ľudia z Penty, so sebe vlastným temperamentom sa u nich zúrivo a agresívne dožadoval “odškodného” 30 tisíc Eur.


ZSUZSOVEJ existenia a náplň práce bola niektorým ľuďom z najvyššieho vedenia finančnej skupiny Penta bez pochybností známa ešte z čias, keď došlo k prelomeniu zabezpečenia mobilného telefónu Daniela LIPŠICA a zverejneniu jeho komunikácií s viacerými ženami. Že Alena pracuje priamo pre KOČNERA sa dozvedeli najneskôr, keď sa od nich pokúšal získať náhradu za peniaze medzitým vyplatené ZSUZSOVEJ. Strata šance získať na predsedu parlamentu ešte viac kompromitujúcich materiálov ho skutočne bolela.


Vyjadrenia, ktoré na túto tému finančná skupina Penta opakovane poskytla médiám a aj reakcie Jaroslava HAŠČÁKA na niektoré otázky týkajúce sa ZSUZSOVEJ v rozhovore s redaktormi BÁRDYM a VAGOVIČOM sa teda nezakladajú na pravde - a nebolo to jedinýkrát, keď v tom rozhovore zazneli informácie, ktoré majú k realite veľmi nezáväzný vzťah, pričom ostali prakticky nekonfrontované. Konkrétni ľudia z Penty vedeli o ZSUZSOVEJ oveľa skôr a viac, než kedy doposiaľ boli nútení verejne pripustiť.


Rovnako tak doposiaľ neboli nútení priznať, že s Dušanom KEMÉNYM v skutočnosti spolupracovali niekoľko rokov a že dokonca v čase vážneho ochorenia jeho manželky spoluorganizovali a pomáhali financovať jej nákladnú liečbu vo Švajčiarsku. Referencie spred revolúcie mali od LORENCA, porevolučného KEMÉNYHO Pente dôkladne spropagoval LEXA.


Radosť žiť v krajine, kde je jedným z kľúčov k temným tajomstvám penis predsedu parlamentu. Ide o zatial najbizarnejší PPP projekt v dejinách Slovenskej republiky.

58,590 zobrazení5 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše