Ukradli ste nám Slovensko: chceme ho späť!

Býval som voličom strán, ktoré sa zvyknú označovať za pravicové. Pre pocit, že ak sa aj dopúšťajú priestupkov a chýb, ide o rádovo menší problém, než tomu bývalo pri vládach zložených z rôznych Ficov, Slotov a Mečiarov. Myslím si to dodnes. Problém však nastal vo chvíli, keď som si začal uvedomovať, že už aj to menšie kradnutie dosahuje obludné rozmery. Gorila bola tou úplne poslednou kvapkou v pohári, ktorého symbol tak zneužívajú mecenáši 99%. Ten môj pohár sa začal prelievať už dávno, keď postupne vychádzalo na povrch, že klasické delenie na pravicu a ľavicu začína strácať zmysel. Dnes sa zo všetkých strán ozýva ako mantra zabudnutia volanie po stabilite. Stabilite, v mene ktorej už možno stratiť aj posledné zvyšky súdnosti. Mne je ukradnuté, že by vám podľa prieskumov vaši voliči nejakého toho Fica odpustili. Ukradli ste nám Slovensko. Sakra, chcem ho späť!


Tvrdia nám, že musia riešiť krízu z našich peňazí. Nestačí im, čo brali dodnes, chcú viac. Chcú z našich peňazí riešiť krízu, ktorú svojou kleptokratickou náturou sami vyvolali. Vedeli ste, že ak by neexistovala korupcia, bola by táto krajina každoročne v pluse? Vy to už dávno viete, prečo to nesmú vedieť občania? Prečo sa voličom hovoria frázy o makroekonomických ukazovateľoch, ak na dosiahnutie prebytkového rozpočtu stačí, aby sa eliminovalo korupčné správanie?


Premýšľam, čo vôbec môže autentického pravičiara viesť k uvažovaniu nad spoločnou vládou so Smerom. S tým Smerom, ktorého zlodejské paprče vám kedysi tak vadili a plnili ste nimi všelijaké farebné knihy. To bolo už v čase, keď si aj vaši pokladníci odnášali v obálkach hotovosť z bytu na Vazovovej ulici, a iste to nebol jediný podobný byt. Páni, vy sa už vôbec nehanbíte? Ešte sa viete pozrieť do zrkadla? Nie je vám na grc, keď potichu chystáte vládu Širokej koalície? Dobre si naposledy poobzerajte interiér národnej rady. Čoskoro vám vašu vytúženú stabilitu zabezpečí teplá strava trikrát denne v úplne iných interiéroch. Prekvapenie: zločinci nie sú iba tie zlé pouličné indivíduá, čo v maskách prepadávajú banky. Zločincami sú tí, ktorí ich vykrádajú po záverečných hodinách a nazývajú to dane, zodpovednosť a zákon. Zločincami sú tí, ktorí nám tu predhrávajú súboj ideí, zatiaľ čo do ich bezodných vrecák tečú peniaze z tých istých peňaženiek. Zločincami ste vy. Pocit, že ak ste na správnej strane, kradnúť je legitímne je mylný pocit. Kradnúť sa jednoducho nemá.


PS: Richard, je pravda, že ste čítali Gorilu ešte pred minulými voľbami? Klame Tom Nicholson, keď tvrdí, že ste mali svojú kópiu skôr, ako ste vstupovali do koalície? Lebo ak hovorí pravdu, potom nerozumiem, ako naozaj vážne ste mysleli svoj boj s korupciou. Ak by ste ho mysleli vážne, nemali by ste s kým zostaviť vládu. Richard Sulík, vedeli ste, že vstupujete do koalície so zlodejmi? 2.1.2012 o 12:45 | Karma článku: 23,08 | Prečítané:  10808x

13 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše