Verím Vám, pán Dzurinda, ako nikomu inému

Aktualizace: 5. čvn 2019

Verím Vám, a myslím to vážne. Ste dvojnásobným premiérom tejto krajiny, bez vášho vedomia tu v časoch vašej vlády neprebehlo nič, o čom by ste nevedeli. Dokonca som Vás svojho času, dávno, volil, verili by ste? Lebo ja Vám verím. Občas. A najviac verím vete, ktorú ste povedali chvílľu po odvolaní Bubeníkovej. Išlo o zatiaľ najdôležitejšiu vetu tejto volebnej kampane: "Rozhodli sa teda dnes upratať u nás, tak očakávam, že teraz začnú upratovať oni sami doma". Táto veta žiaľ ostala nepovšimnutá v záplave iných, ľudia už otupeli a ťažko sa im možno čudovať po tom, čo ste tu vy, Mečiar a Smer dokázali za tie roky vyprodukovať. Z úst najpovolanejšieho však konečne zaznela pravda - veď kto iný môže o sračkách, v ktorých až po krk pláva množstvo politikov vedieť viac, ako Vy?


Vy viete. Poznáte zákulisie, viete kto, kedy, kde a s kým a viete, že oni vedia, že viete. A tak nám síce s Robom predhrávate urputný súboj ľavice a pravice o hodnoty, ibaže väčšina ľudí už dávno vie, že pobyt v opozícii je iba dobre zaplateným oddychovým časom, zvlášť, keď na vás ani vtedy sponzori nezabúdajú. Viete viac, než ste kedy boli ochotný verejne priznať a ja vám rozumiem. Predsa len je svet krajší, keď sa môžete s kamošmi stretávať tu vonku. Keby ste začali rozprávať, nejeden z nich by musel sedieť za sklom väzenskej hovorne a to veru nie je pekné miesto. A tak väčšinou mlčíte, a ak už z vás nejaké to pravdivé slovko vypadne, je to len v zlosti, že z vašej chobotnice si ktosi dovolil odseknúť jedno nechápavé chápadlo. Vy viete, že už zajtra ho nahradí iné, ktoré snáď bude chápať lepšie. Nepoviete všetko, iba sa v priamom prenose v náznakoch vyhrážate koaličným partnerom. Je vôbec treba väčší dôkaz, že sa na Úrade vlády poriadne upchala kanalizácia?


Pred chvíľou mi rovno pred nosom vyskočila reklama vašej strany: "Pomôžeme rodinám a ochránime strednú vrstvu". Ešte aj tomu verím. Iba ste zabudli konkrétne napísať, ktoré rodiny ste tým vlastne mysleli a ako pred nimi ochránite strednú vrstvu. Lebo už roky vidíme, že pred niektorými rodinami sú naše peňaženky jednoducho neochrániteľné. Ale rozumiem, voličov netreba zaťažovať zbytočnosťami.


Tak prosím pozdravte kamarátov a odkážte im, že si po nich prídeme 10 marca 2012. V parlamente im už nikdy potom nebude tak dobre, ako doteraz. Možno sme iba blchy v kožuchu, ale zaručujem vám, že štípať vieme poriadne.


Kandidujem ako nezávislý na kandidátke Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde. 13.1.2012 o 10:42 | (upravené 13.1.2012 o 10:48) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  13198x

4 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše