Zachráňte blogera Mareka Albrechta!

Aktualizace: 5. čvn 2019

Megaúspešný bloger Marek Albrecht je už niekoľko dní nezvestný. Aktuálne je na štvrtom mieste v rebríčku obľúbenosti blogerov na blog.sme.sk: zjavne objavil doteraz nepoznanú metódu, ako získať pre článok podporujúci vládnucu stranu 33 stupeň karmy. Možno aj tento závratný úspech viedol k jeho nečakanému zmiznutiu. Prosím preto kohokoľvek, kto ho niekedy videl živého, alebo sa s ním rozprával z očí do očí, aby sa s verejnosťou podelil o informácie vedúce k jeho nájdeniu.


Obraciam sa s prosbou o pomoc na verejnosť, pretože keď som sa chcel s mojim blogerským vzorom stretnúť osobne, nepodarilo sa mi s ním nijako spojiť a na správy neodpovedá, hoci sa ešte včera prejavil na profile poslanca Hlinu. Na svojom facebookovom profile má uvedené gymnázium, kde o ňom nikdy nepočuli. Údajne študoval Univerzitu Komenského a skončil ju v 2005, ibaže táto škola o ňom takisto vôbec netuší a diplom človeku tohto mena nikdy nevydala. Marek tiež uvádza názov svojho aktuálneho zamestnávateľa, no vo firme DELL som zatiaľ nenašiel nikoho, kto by ho poznal. Rovnako sa nikdy nevyskytoval vo firme IBM, hoci sa ku nej vo svojom profile takisto hlási. Marek je jednoducho dokonale nezvestný. Ostalo po ňom iba zopár nejasných stôp..


Rovnaké témy, rovnaký spôsobo písania rovnaké obrázky do hlavičky blogu.

Jednou z tých stôp je blogerka Jana Blahová. Vo svojom facebookovom profile má niekoľko príspevkov, v ktorých jej Marek udelil LIKE. Oplatila mu to rovnakou mincou na jeho profile a tak si párkrát navzájom dvojslovne pofandili. Inak sú ich profily prakticky ľudoprázdne. A Marek, ktorý vraj vyštudoval marketing a neskôr pracoval v dvoch IT firmách si našiel čas na založenie facebookového profilu až v júni tohto roka. A milá Janka si blog zriadila zhruba v tom istom čase a vraj vyštudovala právnickú fakultu v Sládkovičove. Títo dvaja nešťastní blogeri majú na zábudlivých spolužiakov neuveriteľné šťastie - ani o nej v tej škole nikdy nechyrovali. Janka sa tiež hlási k IBM - no ono ku nej nie.


Zvyčajné terče fantómových blogerov

Pokúsiť sa udržať falošnú identitu blogera facebookovým profilom sa zjavne nevypláca, a tak to ďalší fantómový bloger Boris Valušek radšej úplne vynechal, celý jeho podvod spočíva iba v uvedení nepravdivých údajov adminom blog.sme.sk pri zakladaní blogu. Podľa prevádzkovateľa prišla väčšina príspevky týchto troch blogerov z jedinej IP adresy. Ani jeden z nich neuviedol telefónne číslo a správnu adresu. Spája ich napríklad profil ako z veľkej knihy kostrbatosti, tiež to, že začali nepolitickým blogom a potom sa zúrivo vrhajú rovno na korisť. Zvyčajne ňou je volebný kandidát pravice Frešo, alebo kandidát SAS, alebo sú ňou novinári, ktorí si dovolili udeliť niekomu Zlatú hovorcovskú malinu. Projekt ovplyvňovanie verejnej mienky v praxi. V diskusiách je tento javy pozorovateľný už dávno: teraz však špinavosť postúpila na vyššiu úroveň.Traja mladí ľudia, ktorí sa s nami túžia podeliť, no najviac ich trápia blížiace sa voľby

Na podozrenia spojené s takouto zvrhlou podobou volebnej kampane upozornil pred časom poslanec Alojz Hlina. Organizátor celého podvodu, ktorý si písanie týchto podvodníckych blogov objednáva od tretích osôb pritom tiež zadkom zohrieva poslanecké lavice a nadšene vykonáva špinavú prácu v snahe o efektívny prienik do dôležitejších zadkov. Verím dokonca, že o tom Monika Beňová netuší a na takúto podobu kampane odkázaná nie je - a to ma zo sympatií ku nej nemôže nikto podozrievať. Teším sa na reakciu pána poslanca, ktorý je za celú túto kampaň zodpovedný a aby si nedral ruky, platí za tvorbu blogov niekoho iného. Teda.. vlastne tak celkom neplatí. A to sa nevypláca.. :o)


2.11.2013 o 19:45 | Karma článku: 18,68 | Prečítané:  42293x

31 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše